pondělí 29. září 2014

Sobotní mini silvestr v Darling Harboru a grilovačka na Coogee beach

Asi brzo začnu příspěvky pojmenovávat jen čísly, protože už nevím jaký další titulek vymyslet aby to dávalo nějaký smysl a hlavně aby to nebylo tak dlouhé jako přesně tento název.

V posledních dnech se toho událo mnoho. Tak například v pátek jsem úspěšně absolvoval seminář RSA zakončený zkouškou a nyní jsem oprávněn pracovat v pohostinství tam, kde se podávají alkoholické nápoje. RSA je tu nutnost v případě, že budete hledat práci v pohostinství a chcete maximalizovat své pole působnosti. Popravdě to nebylo tak uplně jednoduché jak jsem čekal, protože jsem rodilému přednášejícímu Australanovi jeho temperamentní tichý samopal angličtiny málokdy rozuměl. Někdy jsem nechytnul jen slova a někdy dokonce i celé věty. Naštěstí vše dobře dopadlo a finální test jsem s přehledem zvládnul. (to jakej jsem frajer mi můžete pak napsat do komentářů)

Vecer v darling harbouru. Mimochodem
miluju ty jachty co tu parkujou.
To jsem pak oslavil jak jinak než prací. Musim říct, že v pátek se restaurace opravdu proměnila v blázinec. Neustále chodili další a další lidi, kteří jedli a pili jak kdyby měli za hodinu umřít hlady. Jako by toho nebylo málo, tak se později restaurace proměnila v diskotéku a místní zákaznice / oslavenkyně narozenin začali pařit ve velkym stylu. Což mi mimochodem připomíná jak jsem viděl v jednu chvíli naší managerku porušit asi 5 věcí, které jsou podle RSA striktně zakázané. 0Asi to tu tak striktně nedodržují. Alespoň v Parramattě ne. Akce skončila až o půlnoci a já se dozvěděl, že mi už domu nejede žádný autobus a budu muset jít z Pandle Hillu pěšky až do Greystanes. Tak moc jsem se těšil do postele, že jsem se rozhodl těch asi 3 km uběhnout. Po několika minutách běhu jsem potkal asi v 1 ráno 2 výrostky na kole. Všimli si mě až když jsem je zdravil při předbíhání a málem u toho spadli s kola. Lidi jsou tu prostě jiný. Asi jim přišlo divný, že si šel někdo jen tak v 1 ráno zaběhat.

část úderné jednotky Coogee :D
V sobotu jsem si byl konečně nakoupit, vyprat a prostě jsem udělal všechny ty věci, co jsem kvůli nedostatku času a dostatku únavy celý týden úspěšně odkládal. Večer jsme pak měli sraz s Davidem a a Bárou na Town Hall odkud jsme se šli následně podívat do Darling Harbouru na ohňostroj. Musim říct, že to bylo fakt super. Jsem fakt zvědavý jak bude vypadat silvestr, když tohle tady trénují každou sobotu. Netrvalo však dlouho a jeli jsme zase domů protože nás v neděli čekala grilovačka právě na Coogee beach.
Coogee, škoda, že tu bylo tolik lidí, jinak moc hezká pláž

Tady jsem začal proklínat místní hromadnou dopravu. Protože mi cesta do centra díky nedodržovaným intervalům trvala skoro 2 hodiny. Když je víkend tak si člověk uvědomuje jak daleko vlastně od centra bydlí. No sraz byl v 1 hodinu na Coogee beach kam jsme přišli přesně ve 3. Ono bylo to trošku krkolomné protože nás šlo celkem 10, z toho 2 na nás přes dvě hodiny čekali právě na místě a to jenom proto, že jsem jim nedopatřením neřekl, že je sraz vlastně na Town Hall. No a organizujte takovou skupinu lidi, když jsou tam ještě lidi z několika zemí najednou.
Největší problém ale bylo vůbec začít grilovat. Na grily se totiž čekaly fronty a to po skupinkách. Místní tam to maso nakládali opravdu až po okraj. Po dvou hodinách čekání a rozloučení se s naštvanýma 4ma členama skupiny jsme se rozhodli porozhlédnout se po okolí, kde jsme našli rovnou 3 úplně prázdné grily. (fakt nevim proč nás to nenapadlo dřív) :D Takže se šlo na věc. Já si nakoupil maso na "Ďůkovi klokaní brutoburgery" klokaní maso je tady mimochodem docela levné. Musim říct, že byli perfektní. Zůstali jsme do západu slunce a pak se vydali směr centrum.

Ty kleštičky jsme mimochodem dostali od jiné partičky
Každopádně taky dokážeme gril kompletně narvat jídlem!
Výhled na pláž před západem slunce
Tady na nás čekal další plán a to návštěva místního kina. Musim říct, že to byl opravdu zážitek. Byli jsme na filmu Maze runner (doporučuju). Doufal jsem, že tam budou alespoň anglické titulky, ale po chvilce jsem se dozvěděl, že je vůbec nepotřebuju. Kina tady mají uplně jiné než v ČR. Popcorn a pití si nalejete po koupení lístků sami v takovém bufetu a pak to jen zaplatíte usměvavé slečně v barevném oblečku u pokladny. Co se mi ale asi líbilo nejvíc, byl sál. Tam byly dva typy sedaček buď standard oddělené stolečkem na popcorn a nebo partnerský gauč. Kde si můžete regulerně lehnout. Fakt pecka. V ČR tomu říkají gold class (i když se moc nedivím, protože tady ty lístky jsou taky pěkně drahé). Jsem opravdu zvědavý jak vypadá takový gold class tady.

Místní kino-samoobsluha (convenience movie store) :D
Po asi hodině a půl napětí následovala návštěva místního baru, kde jsem poprvé ochutnal místní pivo. Popravdě, není o co stát. Litr piva se tu rozlévá do takových džbánů. Říká se tomu Jogy a vyjde to asi na 9 dolarů (180 Kč) což vycháží na 90 korun za půl litr. Na rovinu, pokud jste alkoholici, tak se Sydney vyhněte obloukem, Tady je menší kalba hodně znát na tloušťce peněženky. Pokud, ale zase pracujete a vyděláváte tolik co místní tak už to tak hrozné zase není. Pořád to ale vyjde dráž než v ČR. No ta halvní zábava začala až ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že mi domu nejede už žádný spoj. (opět si člověk uvědomí jak bydlí daleko) a tak jsem byl odsouzen pokračovat až do rána a pak hurá do školy.

Po několika pivech v baru někde v centru!
V našich výrazech je vidět jak pivo asi chutná
Začínám ty hodinové cesty vlakem nemít rád. Naštěstí mám možnost k mému paušálu (50 AUD měsíčně) dostat i tablet. Teď ale nevím jestli si mám vzít IPad a nebo Note 10.1 (pokud s tím mátě někdo nějaké zkušenosti prosím o radu klidně do komentářů pod článek) Oboje má něco co se mi líbí a neumím se rozhodnout.

Nakonec dnešní oběd u Davida s Bárou na Rockdale.
Docela jim závidim jejich bydlení. Kousek od vlaku, terasa
s grilem, bazén a fitko.

Barč rozjíždi první várku burgerů

Fubův mega-bruto-obědvák

Vpravo Fubův mega-bruto-obědvák
vlevo můj double cheesburger s BBQ omáčkou

Žádné komentáře:

Okomentovat